Strach przed porodem

0
170

Przed narodzinami kobieta stoi przed nieznaną otchłanią, jak spadochroniarz przed skokiem co jest zarazem przerażające i tak kuszące.

 Jest o krok do przodu, a będziesz latać do nieznanego, nowego, ekscytującego świata, który przytłoczy Cię swoją wspaniałością i oryginalnością. Ale podjęcie tego kroku jest przerażające, zbyt niezrozumiałe i zbyt wielkie dla świadomości. Tajemnica powstawania ludzkiego życia … Przed nim wszystkie wydarzenia i święta, problemy i radości bledną. Wiesz, że dzięki temu krokowi w nowym życiu będziesz musiał opuścić stary. Aby się odnowić, odrodzić, trzeba wznieść się ponad stare, zniszczyć swoje dawne ja. Wtedy najbardziej intensywne chwile zostaną szybko zapomniane, pozostanie tylko nowy wygląd doświadczonych – szczypta cierpienia i mądrości, która natychmiast zainspiruje twarz dziewczyny, nietknięta przez ofiarną miłość. I nadchodzi błogość, a uczucie wypełnienia swojej głównej misji na ziemi to dać życie.
Ale na razie … Do kobiety, podekscytowanej i niespokojnej, przed narodzinami. Każdego dnia spotyka się z ekscytacją: co jeśli dziś będziemy musieli zmierzyć się z nowym życiem? Wszystkie zmartwienia i zmartwienia idą w przeszłość, nie są już zainteresowane codziennymi sprawami. Wszystko traci na znaczeniu przed przyjściem do świata twojego dziecka.
Obawy Co się stanie? Przecież nikt nie może zagwarantować szczęśliwego wyniku za sto procent. Co się stanie, jeśli wszystko pójdzie nie tak, jak się spodziewam, jak się przygotowuję, jak dostroić? Jak będą traktować mnie w szpitalu położniczym, gdzie ludzie widzą kobiety rodzące codziennie i oczywiście utraciły pilność swoich doświadczeń i zrozumienie, że twoje dziecko jest jedynym w swoim rodzaju, najważniejsze i ukochane? Czy będę w stanie odpowiednio poradzić sobie z tą trudną pracą, o której pisane i opowiadane są najbardziej niesamowite historie?

Tak, to jest przerażające dla kobiet przed porodem, jak żołnierz przed decydującą bitwą. Chcę przejść przez oczyszczanie cierpienia i wyjść z honorem i zasłużoną nagrodą – dzieckiem.
Jak pokonać lęki Jak wspierać w tych ostatnich dniach kobietę przekraczającą linię jej poprzedniego życia? Najbardziej szkodliwe byłoby narzucenie jej swoich lęków. Dlaczego brzuch jest taki duży? A może wcześniej pójdziesz do szpitala? Co jeśli walka nie nastąpi na czas? I nigdy nie wiesz, z dzieckiem, co? Pr., Pr. Jest jasne, że wszyscy się martwią i martwią. Ale to ona będzie musiała wykonać trudny test na swoich delikatnych ramionach, teraz wystarczy tylko spokój i wsparcie bliskich. Przede wszystkim chce usłyszeć, że wszystko idzie dobrze, że wszystko okaże się dla niej, że jest gotowa na wszystkie warianty wydarzeń, że nigdy jej nie opuścisz i nie zobaczysz powodu nadmiernych niepokojów. Bez względu na to, jak się rzeczy rozwijają, ktoś musi zachować pewność siebie i trzeźwość. Dla kobiety przy rozbiórce może to być przytłaczające zadanie – znaleźć wsparcie w sobie, gdy mężczyzna (rodzice) mnie nakazuje. Nawet ich uspokoić. Kobieta rozluźni się, gdy poczuje się bezpiecznie za nią. A narodziny stają się łatwiejsze i spokojniejsze.

Jeśli Twój telefon jest wyrwany z rozmów zainteresowanych krewnych (cóż, kiedy? Urodziłeś się?), Co może również prowadzić do stresu, możesz po prostu wyłączyć go na chwilę.

Dobrze jest wiedzieć, że poród może rozpocząć się 3 tygodnie przed przewidywaną datą i 2 tygodnie po nim. Dlatego nie ma potrzeby dołączania do daty: poczekaj na ten dzień, a jeśli poród nie nadejdzie, w panice załóż, że coś jest nie tak z dzieckiem i biegnij do szpitala. Data jest bardzo warunkowa, żaden lekarz nie powie dokładnie dokładnego dnia.

Zwiastuny zbliżającego się porodu A jednak widać poród. Po pierwsze, kobieta zaczyna „gniazdować” – czyli szukać samotności; nie chce się oddalać od domu, życie towarzyskie nie jest interesujące, aktywność jest znacznie ograniczona. Po drugie, walki treningowe (lub walki – prekursorzy) stają się coraz bardziej powszechne. Wcześniej żołądek „kamień” raz w tygodniu, teraz – raz na trzy dni, raz na dwa dni, raz dziennie. Macica wykonuje próby, przygotowuje się do porodu.

Po trzecie, dziecko uspokaja się, ponieważ schodzi na początek kanału rodnego, gdzie jest dla niego mało miejsca i poruszanie się jest niewygodne. Kobieta ma brzuszek i łatwiej oddychać.

Po czwarte, możliwe jest śledzenie wyładowania śluzu w sobie – najbardziej wiarygodnego znaku początku porodu. Korek jest przyzwoitym skrzepem śluzu, w którym mogą występować smugi krwi pojawiające się na bieliźnie 2-4 dni przed porodem.

Te znaki nie pojawiają się w tym samym czasie, więc musisz uważnie obserwować siebie, pozostając w stabilnym nastroju. Nie chodź w ciągłym stresie i nerwowym oczekiwaniu. Pamiętaj, że przed tobą nie tylko nadchodzący dzień prób – ale urodziny twojego dziecka, które staną się jednym z najważniejszych dni w Twoim życiu! Który nigdy nie zostanie zapomniany, a jego każda chwila wpadnie w pamięć do końca dni. Z którym otrzymasz gratulacje na równi z dzieckiem, ponieważ jest to dzień twoich narodzin, jako matki. Ze względu na takie wydarzenie cierpienie nie jest grzechem – taki dar jak dziecko jest wart dużo wysiłku i pracy. Więc, szczęśliwych lotów!

Więcej artykułów

- - - -