Sposoby depilacji miejsc intymnych

0
188

Nowoczesna moda dyktuje nagość, odsłonięcie kobiecego ciała, więc skóra każdej kobiety powinna być czysta i gładka. Jest to szczególnie prawdziwe latem, kiedy przychodzi czas na wakacje, stroje kąpielowe i przejrzyste stroje. Dlatego warto mówić o depilacji miejsc intymnych.

Depilacja miejsc intymnych

Niechciane włosy w miejscach intymnych to problem nie tylko dla współczesnych kobiet. Stare piękno rzymskie wykazywało cuda pomysłowości w walce z roślinnością w miejscach nieskalanych. Często odwiedzali warunki kąpieli, gdzie usuwali niechciane włosy specjalną metodą: włosy były nawinięte na szorstką, twardą nić i ostro wyciągnięte. Ten sposób jest podstawą nowoczesnej depilacji. Ponadto istnieje legenda, według której Kleopatra lub Nefertiti przygotowały specjalną lepką i wegetatywną masę, która została najpierw nałożona na skórę, a następnie po jej wyleczeniu została usunięta niepotrzebnymi włosami. Dziewczęta haremu eksperymentowały także z różnymi kompozycjami – ziołami, żywicami i wszelkiego rodzaju minerałami, które dawały taki sam efekt jak nowoczesne kremy do depilacji.

Depilacja nie jest najprzyjemniejszą procedurą przynoszącą kobiecie piękno. Depilacja to usunięcie pręta do włosów, który znajduje się nad powierzchnią skóry. Depilacja stref intymnych (depilacja intymna) polega na usuwaniu włosów na szczególnie wrażliwych częściach ciała (pachy i linia bikini), które wykonuje się za pomocą specjalnych preparatów: kremów, żeli, wosku. Intymna depilacja strefy bikini jest najbardziej pracochłonną procedurą, ale także najbardziej powszechną. Co kobieta nie idzie, aby stale zaskakiwać mężczyzn.

Depilacja woskiem.
Depilacja woskiem jest najczęstszą procedurą usuwania niechcianych włosów, nawet jeśli jest bolesna. Depilacja woskiem może być przeprowadzona przy użyciu twardego (gorącego) wosku i miękkiego (ciepłego) wosku. Stały wosk wytwarzany jest na bazie żywicy sosnowej lub produktów ropopochodnych, dodatkowo do jego składu dodaje się olej roślinny lub cytrynowy, dzięki czemu masa nie pęka i nie przykleja się zbyt mocno. Gorący wosk jest nakładany w kierunku wzrostu włosów. Podczas tej procedury skóra nagrzewa się bardzo ciepło, a pory się otwierają, dzięki czemu włosy są usuwane łatwo i bezboleśnie. Ponieważ gorący wosk wymaga pewnego doświadczenia, depilacja woskiem w strefie bikini najlepiej powierzyć kosmetologowi (aby wyeliminować możliwość oparzenia), który profesjonalnie usunie niepożądane włosy w intymnych miejscach. W przypadku braku czasu, możliwości lub nieśmiałości wizyty u kosmetologa, możesz kupić specjalne zestawy do depilacji domowej, które są łatwiejsze w użyciu i nie wymagają ogrzewania. Ale ten sposób jest mniej skuteczny niż procedura u kosmetologa.

Podstawą miękkiego wosku jest mieszanka żywicy sosnowej, wosku pszczelego i miodu. Usuwanie włosów jest bardzo proste. Ponadto stosuje się specjalne suplementy w celu zmiękczenia i zmniejszenia podrażnień skóry. Jednak takiej procedury nie można wykonać w ciągu następnego dnia i jest bardzo niekomfortowo, jeśli włosy „nie zostały usunięte”. Wzrost włosów po depilacji woskiem rozpoczyna się po 2-3 tygodniach.

Depilacja w domu.
Jeśli kobiecie brakuje środków lub czasu na depilację w salonach, ucieka się do depilacji w domu. Golenie intymnego miejsca jest również powszechną metodą depilacji. Wydaje się, że nic nie jest łatwiejsze, wziął maszynę i ogolił strefę intymną. Ale tutaj również należy zachować ostrożność, aby uniknąć nieprzyjemnych reakcji na tę procedurę. Zaleca się stosowanie specjalnych kremów lub żeli do depilacji. Ponadto do golenia najlepiej jest użyć ostrza używanego do golenia innych części ciała. Pomoże to również uniknąć skaleczeń, podrażnień lub wysypek. Pamiętaj, że podczas depilacji intymnych miejsc musisz trzymać ostrze w kierunku wzrostu włosów. W przeciwnym razie możesz ponownie wywołać podrażnienie skóry. Po goleniu najlepiej jest użyć olejów mineralnych, aby ukoić skórę.

W przypadku, gdy procedura nie pasuje do ciebie osobiście, możesz użyć depilacji cukru. Istotą tego jest to, że włosy są usuwane za pomocą gęsto spawanego syropu cukrowego. Ciepły syrop należy nanieść na skórę i rozerwać razem z niepożądaną roślinnością. Zasada działania depilacji cukru jest podobna do zasady wosku, ale ma swoje zalety w depilacji cukru: niska urazowość, hipoalergiczność, przystępna cena, brak wrastających włosów.

Krem do depilacji.
Specjalne kremy do depilacji pozwalają zmniejszyć odczuwanie bólu do minimum, ponieważ mają mniej agresywny wpływ na skórę. Krem do depilacji jest niezbędnym narzędziem w niezwykle wrażliwych strefach ciała, takich jak bikini. Krem nakłada się na skórę równomiernie za pomocą szpatułki kosmetycznej i spłukuje wodą po określonym czasie. Oczywiście wzrost włosów po depilacji kremem następuje w ciągu 2-3 dni, ale nie występują żadne problemy z ich wykonaniem. Należy jednak pamiętać, że do depilacji okolic bikini konieczne jest zastosowanie specjalnego kremu do depilacji w strefach intymnych, zamiast kremu do depilacji stóp lub twarzy.

Pęseta
Używanie pęsety do depilacji również nie jest najprzyjemniejsze. Trwałe ściskanie prowadzi do tego, że cienkie włosy zamieniają się w twarde „druty”, które z trudem stają się trudniejsze.

Ręczne depilatory.
Usuwanie niechcianych włosów za pomocą ręcznego depilatora wibroizolacyjnego, nawet najdroższego i wdzięcznego, jest raczej bolesną procedurą, ale tej metody nie może zastosować żadna kobieta w obszarze bikini lub w innych wrażliwych obszarach.

W walce z niepożądaną roślinnością w miejscach intymnych są dobre wszystkie środki. Nie ma znaczenia, gdzie te procedury zostały przeprowadzone, główny rezultat, który zadowoli mężczyzn i kobiety, a ja będę się czuł jak królowa.

https://medicaspa.pl galeria urody wilanów czy inne gabinety masażu - pożyczki bez bik - - -