Jak wybrać perfumy?

0
166

Teraz w sklepach kosmetycznych jest tyle pięknych butelek na każdy gust: pozostaje tylko wybrać najprzyjemniejszy zapach i kupić. Ale nie wszystko jest takie proste: istnieje kilka tajemnic, z którymi każda kobieta nie będzie przeszkadzać. Powiemy Ci wszystkie tajemnice, jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie.

Sekret numer 1. Perfumy – rano

Późnym wieczorem nasze receptory przestają działać z pełną siłą. Tak więc, jeśli w tym momencie wybierzesz zapachy, istnieje ryzyko, że nie poczujesz wszystkich subtelnych nut zapachowych. Dlatego wybierz perfumy rano lub po południu.

Sekret numer 2. Kup perfumy w wysoce wyspecjalizowanym sklepie

Jeśli jesteś fanem unikalnych zapachów, poszukaj słoików ze smakami na półkach małych sklepów specjalistycznych. To właśnie w takich miejscach personel będzie w stanie poświęcić więcej uwagi.

Sekret numer 3. Odłóż zakup, jeśli masz krytyczne dni

W tych dniach zauważalna jest redukcja zdolności postrzegania nowych zapachów. Dlatego spróbuj zadowolić się nowymi perfumami na kilka dni przed początkiem „czerwonych dni”.

Sekret nr 4. Wystarczy 3-4 zapachów dziennie

Pamiętaj: im więcej zapachów pachniesz, tym trudniej będzie ci uchwycić krawędzie kompozycji. Dlatego zatrzymaj się na 3-4 smaki.

Sekret numer 5. Zamiast bibułek, nałóż zapach na skórę.

Blotery to takie paski papieru przeznaczone do testowania zapachów. Nie spiesz się z ich użyciem. Lepiej jest stosować perfumy na skórze, ponieważ na papierze i na skórze ten sam zapach może być nieco inny.

Sekret numer 6. Każde perfumy – ich miejsce

Do szóstej wieczorem eksperci zalecają eksperymentowanie z wodą toaletową lub wodą perfumowaną. A po szóstej można bezpiecznie założyć perfumy, zwłaszcza jeśli planowane są wieczorne zajęcia. Również świeże i lekkie aromaty będą pasować do młodych dam, piżmowych i owocowych nut – dla dojrzałych kobiet i wreszcie pikantnych orientalnych zapachów – dla starszych kobiet..

- - - -