Jak skutecznie pozbyć się łupieżu w domu

0
133

Prawdopodobnie co druga osoba miała ten problem przynajmniej raz w życiu. Te nienawistne płatki na ubraniach i we włosach, swędzenie pojawiają się nagle i dają podstawę do refleksji. Jak skutecznie pozbyć się łupieżu w domu?

Co poszło nie tak? Niewłaściwa pielęgnacja, żywność, jakość wody, temperatura i wilgotność. Przyczyną tego problemu mogą być:

 • Alergia spowodowana przez produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy
 • Osłabiona odporność
 • Choroba jednego lub kilku narządów wewnętrznych
 • Niestabilność hormonalna
 • Sucha skóra głowy
 • Przechłodzenie lub przegrzanie
 • Niezdrowa żywność
 • Choroby układu nerwowego
 • Brak witamin C, B i selenu

Oczywiście nie jest konieczne angażowanie się w samoleczenie, a najlepszą rzeczą, jaką zrobisz, jest udanie się na konsultację do specjalisty w tej dziedzinie. Po przeprowadzeniu badań i analiz zostaniesz dokładnie wskazany przyczynę tej choroby, najczęściej okazuje się, że jest to niewłaściwie wybrany szampon, który prawdopodobnie okazał się bardzo agresywny dla twojego typu skóry głowy. 
Wcześniej ludzie nie zwracali się do lekarza o takie „drobiazgi” i sami próbowali znaleźć sposób na wyeliminowanie tego dyskomfortu. Próbami i błędami, ale im się to udało. Rozważmy najbardziej skuteczne:

Aspiryna

Dla wielu jest to zaskakujące, ale to ten lek zawiera taki składnik jak kwas salicylowy, który doskonale zwalcza swędzenie, usuwa podrażnienia i stany zapalne. Bardzo łatwo jest kupić w aptece. 
Aby użyć tego przeciwłupieżowego środka, po prostu przetrzyj kilka tabletek i dodaj do szamponu przed umyciem włosów.

Mydło

Jest to bardzo popularne narzędzie w czasach naszych matek i babć, ale mimo to nadal działa. Zaleca się stosowanie mydła i mydła smołowego, aby pozbyć się tego problemu. Nie radzę zabrać go ze sobą, ponieważ wysoka zawartość alkaliów w tych produktach może uszkodzić włosy.

Pokrzywa

Cudowna roślina znana ze swoich leczniczych właściwości i używana przez długi czas.Ta roślina jest nasycona witaminami i olejkami eterycznymi, dlatego może nie tylko pozbyć się łupieżu, ale także wzmocnić włosy. 
Pokrzywę można kupić w aptece w postaci suszonej i przygotować bulion. 1 łyżka. łyżka na 1 szklankę wrzącej wody. Po ochłodzeniu wywaru należy wcierać go w korzenie włosów, co można zrobić po każdym myciu włosów, a efekt będzie szybszy.

Sól

To narzędzie jest bogate w mikroelementy niezbędne dla osoby.Nie dziwi fakt, że dzięki niemu można rozwiązać problem łupieżu głowy. Jedyna „ale” metoda ta nie pasuje do suchych włosów. 
Po dokładnym wypłukaniu włosów sól wciera się w skórę głowy przez 10-15 minut, a następnie zmyć z włosów peeling solny, stosując tę ​​metodę, aż problem zostanie całkowicie wyeliminowany.

Łuk

Ten przyjaciel słynie z właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Pomoże także złagodzić podrażnienia i stymulować wzrost włosów. 

Oto dwa najbardziej skuteczne przepisy:

 1. Weź garść skórki cebuli i zalej ją szklanką ciepłej wody i podgrzej na kuchence przez 10 minut, a następnie wlej bulion do korzeni.
 2. Wyciśnij jedną żarówkę, aby wcierać ją w korzenie, następnie owinąć głowę folią lub plastikową torbą i odstawić na godzinę, po czym spłukać włosy.

Narzędzia te działają w wyniku regularnego używania.

Soda

Działa świetnie jako peeling, ostrożnie usuwając martwe cząstki skóry. 

Na jedną szklankę wody będziesz potrzebować sztuki. łyżka sody. Ten roztwór wciera się w skórę głowy i pozostawia na 5 minut. Po zabiegu dobrze spłucz włosy.

Lemon

Produkt ten jest bardzo często stosowany w kosmetologii i jest znany z różnych właściwości, może również pomóc w pozbyciu się znienawidzonego problemu, ponieważ kwas tego cytrusu skutecznie usuwa łupież u dzieci. 

Skórka z czterech cytryn, wypełniona wodą i gotować przez 20 minut. Po ochłodzeniu wywaru spuścić płyn i spłukać włosy. Ta metoda rozwiąże problem łupieżu tłustego..

- - - -