Jak samodzielnie odmłodzić swoją twarz w domu

0
120

Ten rodzaj masażu pomoże uratować twarz młodym ludziom.Ten masaż nie zajmuje dużo czasu, wystarczy dać twojej twarzy tylko 15 minut dziennie.

Specjalny masaż twarzy zgodnie z japońską metodą shiatsu pomoże wygładzić drobne zmarszczki, aby tonizować mięśnie twarzy, a także ujędrnić skórę twarzy. I oczywiście cierpliwość pań, cierpliwość na drodze do młodości i piękna. Jesteś dręczony pytaniem, jak wyeliminować obrzęk i przedłużyć młodość twarzy? Dzięki temu masażowi w krótkim czasie pozbędziesz się obrzęków raz na zawsze. Przed przejściem bezpośrednio do procesu masażu należy pamiętać o kilku zasadach.

Jak zachować młodą twarz – porady i wskazówki

Skóra twarzy musi być naturalnie czysta, a twoje dłonie muszą być absolutnie czyste. Przed masażem należy dokładnie umyć i umyć ręce. Po umyciu osuszyć mokrym ręcznikiem, pozwolić skórze wyschnąć przez 15 minut. 

Wskazane jest, aby wykonać masaż przed lustrem, siedząc na krześle i opierając się na nim, z równym grzbietem i wyprostowanymi ramionami. Jeśli twoje włosy przeszkadzają ci, ukryj je pod kosmetyczną czapką lub usuń za pomocą obręczy. 

Podczas wykonywania masażu palcami należy przejść od środka twarzy do krawędzi i wzdłuż tak zwanych linii masażu. Pomaga wygładzić drobne zmarszczki. Jeśli stale używasz jakiegokolwiek kremu do twarzy, aby wzmocnić efekt, zaleca się stosowanie go gładkimi, kojącymi ruchami natychmiast po masażu.

Nie pocierać skóry twarzy, masaż wykonuje się tak, jakby lekkie, koniuszki palców, bez większego wysiłku.

Aby masaż był w 100% skuteczny, nie należy być leniwym, wykonywać kompleks masażu codziennie przez co najmniej trzy tygodnie

To ważne! W przypadku problematycznej skóry twarzy, różnych wysypek, oparzeń słonecznych itp. Ten rodzaj masażu jest ściśle przeciwwskazany.

A teraz przejdź bezpośrednio do masażu. Liczba powtórzeń jest wybierana indywidualnie. Najważniejsze jest to, że po wykonaniu masażu nie pojawia się żaden dyskomfort. Zaleca się powtórzenie każdej akcji średnio od 3 do 15 razy. Możesz wykonywać, koncentrując się na czasie, to znaczy wykonywać określone ćwiczenia masażu, powiedzmy, od jednej do dwóch minut.

Jak zachować młodą twarz – ćwiczenia

W regionie skroniowym znajdują się dość bolesne punkty, każda osoba je ma, znajdują się przez lekkie naciśnięcie końcówek środka lub kciuków na skroni. Punkty te należy masować opuszkami palców, zaczynając od czołowej części głowy w kierunku doczesnej. 

Poniższe ćwiczenie. Końce palców powinny być lekko wciśnięte w kąciki oczu od wewnątrz przez trzy sekundy. To ćwiczenie jest w stanie przywrócić blask twoim oczom. 

Następnie połóż jedną dłoń na szyi i popchnij ją od środka, to znaczy od krtani do obszaru ucha. Następnie zmień dłoń i powtórz tę samą czynność w innym kierunku. Powtórz każdą dłoń 15 razy.

Idź do grzbietów brwi. Pęczkiem palców wskazujących i środkowych na obu dłoniach wykonuj nacisk na łuki brwiowe. Następnie powinieneś trzymać opuszki palców od środka czoła do skroni iw przeciwnym kierunku. 

Odchyl nieco głowę do tyłu, wykonuj ruchy palcami wskazującymi i środkowymi w kącikach ust. Następnie delikatnie wmasuj skórę pod dolną wargę. Pozwoli to uniknąć marszczenia się wokół ust. 

Na koniec nałóż na twarz odżywczy krem ​​z lekkimi ruchami masażu.

Niektóre aspekty procedur młodzieżowych

Podczas masażu zaleca się stosowanie olejków eterycznych i innych specjalnych kompozycji do masażu, oczywiście, jeśli nie masz na nie reakcji alergicznej. 

Na przykład, możesz wymieszać 50 mililitrów oleju Jojoba, ale zawsze lekki odcień, dodać kilka kropel jałowca, 10-12 kropli oleju lawendowego i 5-8 kropli oleju rozmarynowego. Mieszankę nanosi się małymi porcjami na twarz bezpośrednio przed masażem. 

Możesz ograniczyć banalny żel do masażu, który jest sprzedawany w prawie każdej aptece, ale znów spójrz, żebyś nie miał na niego alergii..

Więcej artykułów

stomatologia holistyczna - Sprawdzony salon kosmetyczny w Tarnowskich Górach - http://cococlinic.pl - - -