Jak przygotować dziecko do przedszkola

0
184

Wygląda na to, że tylko wczoraj twoje okruchy spokojnie grały na grzechotkach na arenie … a teraz musi udać się na nowy, pierwszy niezależny etap swojego życia – wchodząc do przedszkola. Jak przygotować dziecko do przedszkola i od czego zacząć?

Przygotowanie do tego wydarzenia powinno rozpocząć się na długo przed natychmiastową wysyłką do instytucji. Rodzice muszą odpowiednio ocenić nie tylko poziom gotowości psychicznej dziecka, ale także jego praktyczne umiejętności samoobsługi, poziom towarzyski. Konieczne jest uświadomienie sobie, że przedszkole jest placówką oświatową, a oprócz spacerów, gier i świąt prowadzone są zajęcia edukacyjne mające na celu przygotowanie dziecka do szkoły.

Dla dziecka wizyta w przedszkolu to nie tylko rozstanie z matką i znajome środowisko domowe, ale także poważna praca, więc troskliwi rodzice zaczynają przygotowywać dziecko do wizyty u psychologa dziecięcego. Profesjonalne porady ekspertów wskażą rodzicom możliwe problemy i sposoby ich rozwiązania, docenią psycho-emocjonalną gotowość dziecka.

Należy pamiętać, że w grupie przedszkolnej dziecko nie ma matki, która w razie potrzeby poprawi spodnie, więc rodzice powinni zadbać o wpojenie umiejętności samoopieki: umiejętność ubierania się / rozbierania, używania sztućców (łyżka, kubek itp.), Podstawowej higieny (pranie ręce).

Nie ostatnią rolę odgrywa poziom towarzyskości dziecka, to on decyduje o tym, jak minie okres adaptacji. Zdolność dziecka do zadawania pytań lub wyrażania potrzeby pozwoli szybko nawiązać kontakty z rówieśnikami i nauczycielami. Ponadto okres adaptacji będzie przebiegał sprawniej, jeśli rodzice aktywnie przyzwyczają dziecko do codziennej rutyny przedszkola: jedzenia, chodzenia, drzemki.

Najważniejszą rzeczą w twoim wysiłku jest cierpliwość i robienie wszystkiego stopniowo. Staraj się częściej chwalić swoje dziecko za małe osiągnięcia, które sam zrobił. A potem sam nie masz czasu, ponieważ dziecko chce zrobić wszystko samodzielnie. 

W tym przypadku niektórzy dobrze wykonują nagrody, które dziecko chciałoby otrzymać. Na przykład medale dziecięce za osiągnięcia, które mógł pochwalić się swoim przyjaciołom.

Należy dodać, że nie ma uniwersalnych formuł do przygotowania dziecka do przedszkola, każde dziecko jest wyjątkowe, a kochający rodzice zawsze powinni być uważni i reagować na potrzeby swojego dziecka..

laserowe odmładzanie twarzy warszawa https://www.esteti-med.pl/ - Sprawdź stylizację z butami Nike Air Vapormax Plus http://sneakersynike.pl/nike-air-vapormax-plus/ - - -