10 potencjalnych korzyści zdrowotnych soku z granatów.

0
138

Sok z granatów zawiera ponad 100 fitochemikaliów. Owoce granatu są stosowane w medycynie od tysięcy lat. Sok z granatów ma wiele zalet zdrowotnych. Może pomóc w profilaktyce raka, wsparciu immunologicznym i płodności.

Oto niektóre z potencjalnych korzyści:

1. Przeciwutleniacze

Nasiona granatu uzyskują jasny czerwony odcień z polifenoli. Te chemikalia są silnymi przeciwutleniaczami. Sok z granatów zawiera wyższy poziom przeciwutleniaczy niż większość innych soków owocowych. Ma także trzy razy więcej przeciwutleniaczy niż czerwone wino i zielona herbata. Przeciwutleniacze soku z granatów mogą pomóc w usuwaniu wolnych rodników, chronić komórki przed uszkodzeniami, zmniejszać stany zapalne.

2. Profilaktyka raka

Sok z granatów ostatnio nabrał rozprysku, kiedy naukowcy odkryli, że może on pomóc w powstrzymaniu wzrostu komórek raka prostaty. Pomimo licznych badań nad wpływem soku na raka prostaty, wyniki są nadal wstępne.

W tym czasie nie było długotrwałych badań z ludźmi, którzy udowodnili, że sok z granatów zapobiega rakowi lub zmniejsza ryzyko dodania go do diety, oczywiście, nie może zaszkodzić.

3. Ochrona przed chorobą Alzheimera

Przeciwutleniacze w soku i ich wysokie stężenie, jak sądzą naukowcy, hamują rozwój choroby Alzheimera i chronią pamięć.

4. Trawienie

Sok z granatów może zmniejszyć stan zapalny w jelitach i poprawia trawienie. Może to być przydatne dla osób cierpiących na chorobę Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i inne choroby zapalne jelit.

5. Właściwości przeciwzapalne

Sok z granatów jest silną substancją przeciwzapalną ze względu na wysokie stężenie przeciwutleniaczy. Może pomóc zmniejszyć stan zapalny w całym organizmie i zapobiec stresowi oksydacyjnemu i uszkodzeniom.

6. Zapalenie stawów

Flawonole z granatu pomagają blokować stany zapalne, co przyczynia się do zapalenia kości i stawów oraz uszkodzenia chrząstki. Sok jest obecnie badany pod kątem jego potencjalnego wpływu na osteoporozę, reumatoidalne zapalenie stawów i inne rodzaje zapalenia stawów i zapalenia stawów.

7. Ciśnienie krwi

Picie soku z granatów dziennie może również pomóc w obniżeniu skurczowego ciśnienia krwi. Należy jednak przeprowadzić więcej badań, aby ustalić, czy sok z granatów może w dłuższej perspektywie zmniejszyć ogólne ciśnienie krwi.

8. Antywirus

Sok z granatów może zapobiegać chorobom i zwalczać infekcje. Granaty mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które udowodniono w badaniach laboratoryjnych.

9. Pamięć

8 uncji soku z granatów dziennie może poprawić jakość uczenia się i pamięci, według ostatnich badań.

10. Cukrzyca

Granat jest tradycyjnie stosowany w leczeniu cukrzycy na Bliskim Wschodzie iw Indiach. Chociaż wiele jeszcze nie wiadomo na temat wpływu granatu na cukrzycę, może pomóc zmniejszyć oporność na insulinę i obniżyć poziom cukru we krwi.

Dodanie soku z granatów do diety może zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych i stanów zapalnych. Jest to również świetny sposób na uzyskanie składników odżywczych.

Najlepiej skonsultować się z lekarzem przed wypiciem soku z granatów każdego dnia, aby upewnić się, że nie zakłóca to żadnego z leków..

urządzenie do mezoterapii - - - -